h1

Maria Czubaszek, Wojciech Karolak – Boks na ptaku czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak

October 23, 2015

czubaszekOpis (merlin.pl):
(…) Tym razem do prześmiesznych rozmów na pełnych prawach włącza się trzecia wybitna postać – Wojciech Karolak. Słynny jazzman, podpytywany przez dociekliwego Andrusa, barwnie opowiada o małżeństwie z Czubaszek, a jest to związek nie zawsze zgodnych indywidualistów! We trójkę wspominają dawne czasy, historie miłosne, PRL, jazz i całą plejadę słynnych artystów: Koftę, Urbaniaka, Ptaszyna Wróblewskiego, Dobrowolskiego i wielu innych. Autorzy opowiadają masę anegdot, bezlitośnie punktują przeróżne absurdy, okraszając tekst brawurową twórczością Marii Czubaszek i sporą dawką abstrakcyjnego humoru najwyższej próby. Czytelnicy dowiedzą się m.in. kiedy Pani Maria bywała zazdrosna, czemu mierzyła z nabitej broni do milicjanta, jak jazzmani pili wódkę w Krakowie, dlaczego szwedzka policja myślała, że Karolak zastrzelił świnkę morską, oraz… z jakiego właściwie powodu zaproponowano Marii Czubaszek BOKS NA PTAKU.

Wszystkie teksty Marii Czubaszek, które znajdują się w tej książce, pochodzą z cudem odnalezionej w “piwnicy”, wysmaganej wiatrem i wychłodzonej mrozem walizki leżącej wcześniej wśród kilkunastu kołpaków do opla.

Artur Andrus

Ocena: 5/10
Pamiętając panią Czubaszek z kilku programów typu talk show, byłem przekonany, że czytając zapis jej rozmów z kimś takim jak Artur Andrus, boki będę miał oberwane ze śmiechu. Tak nie było. Wręcz przeciwnie. Dawno już podczas czytania na Kindle’u, nie sprawdzałem tak często, ile jeszcze zostało do końca książki. Możliwe, że poziom absurdu tych rozmów nie dał się przełożyć na papier. Czasami było śmiesznie, ale momentami miałem wrażenie, że na siłę szukam tych zabawnych fragmentów.
Obawiam się, że nie sięgnę świadomie po pierwszy tom tych rozmów. Chyba, że ktoś mnie zapewni, że był duuużo lepszy niż druga część.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: