h1

Chris Kyle, Jim DeFelice, Scott McEwen – Cel snajpera

March 12, 2015

cel_snajperaOpis (znak.com.pl):

Iraccy rebelianci wyznaczyli za jego głowę nagrodę. Żołnierze GROM-u nie tylko byli jego towarzyszami broni, ale nauczyli go też, czym jest Żubrówka.

Chris Kyle był chłopakiem z Teksasu, gdy dołączył do SEALsów. Nie trzeba było długo czekać, aby okazało się, że na linii frontu młody kowboj radzi sobie równie dobrze jak na rodeo. W tej pełnej adrenaliny książce, o której mówiły media na całym świecie – od CNN do TVN24 – opowiada o swoim udziale w misji w Iraku i wspólnych akcjach z Polakami z GROM-u.

Ocena: 6/10

O książce usłyszałem dopiero po obejrzeniu zwiastunu filmu Clinta Eastwooda “American Sniper”, który powstał na podstawie biografii Kyle’a. Historia tego człowieka jest na pewno fascynująca. Niestety okazało się, że forma jej przedstawienia woła o pomstę do nieba. Książka napisana językiem kogoś, kto ukończył szkołę podstawową. Jest to zlepek historii, anegdot, które nie tworzą żadnej spójnej formy. Przeplatane na siłę “przemyśleniami” żony żołnierza, typowo amerykańskie peany na temat sealsów, patriotyzmu i umiłowania Boga i ojczyzny. Mam nadzieję, że Eastwood stworzył film na lepszym poziomie niż ta książka.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: