h1

Anthony Kiedis – Blizna

March 12, 2015

bliznaOpis (merlin.pl):

Młodzieńcze lata Anthony’ego Kiedisa, lidera jednego z najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie, to doskonały materiał na książkę. Bez zbędnego koloryzowania, bez taniego ubarwiania rzeczywistości, za to z odpowiednią dozą szczerości powstała biografia człowieka, którego muzyka i ogromna pasja zaprowadziły na szczyty sławy.

Blizna to wspomnienie szalonych młodzieńczych lat wypełnionych muzyką, seksem, narkotykami i imprezami. To opowieść o pogoni za silnymi wrażeniami, o życiu na krawędzi i o poszukiwaniu upustu dla posiadanych zasobów energii. To wreszcie historia o tym jak zwykły, urodzony w Grand Rapids w stanie Michigan chłopak przeniósł się do Hollywood i na końcu tęczy znalazł więcej, niż mógł udźwignąć.

Dogłębnie szczera spowiedź jednej z najbardziej wyrazistych ikon współczesnej sceny rockowej.

Ocena: 8/10

Bardzo długo ta książka leżała u mnie na półce i nie mogłem przez nią przebrnąć. Ale taki jest chyba początek tej książki. W miarę zagłębiania się w lekturę coraz ciężej było mi uwierzyć w historię Anthony’ego. Wydawałoby się, że mając takiego ojca, każdy musi skończyć tragicznie. I Kiedis kończył tragicznie kilka razy. Ale za każdym razem udawało mu się podnieść. Przede wszystkim dzięki sobie. Ludzie, którzy go otaczają często go wspierają, ale są to jednak Ci sami ludzie, przez których żyje cały czas na krawędzi. Warto przeczytać tę książkę żeby zobaczyć obraz życia w LA. Jak mało brakuje do tego, żeby ze szczytu sławy stoczyć się na samo dno. Można się zastanowić czy człowiek zazdrości takiego życia? Czy koszt posiadania wszystkiego jest zbyt wysoki? A może warto?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: