h1

Marcin Przybyłek – Kalina i Kaj

October 28, 2014

kalina_i_kajOpis (lubimyczytac.pl):

Światu dorosłych towarzyszy wiele idei, które, choć niewidzialne, rządzą nim nieustępliwą ręką. Obawa przed karą, biurokracja, dążenie do sławy, motyw zysku, oszustwo, zmęczenie i wiele innych. W zakamarkach ludzkiej egzystencji szuka miejsca miłość i dążenie do mądrości.
Jak mogłaby wyglądać rzeczywistość, w której wszystkie te idee nie są ukryte, ale manifestują swoje istnienie w postaci gigantycznych, groteskowych tworów żeglujących po niebie, wyskakujących z ciągów kanalizacyjnych, przenikających przez ściany?
Kalina i Kaj trafiają do Idelandu, egzotycznej krainy równoległej, rządzącej się dziwnymi prawami, ale jednocześnie pokazującej w krzywym zwierciadle miejsce, z którego przybyli – nasz świat.
Poznaj historię Kaliny i Kaja w „Książce teoretycznie dla dzieci”. Myśl, dyskutuj, popadaj w zadumę i śmiej się, bo ich przygody są relacjonowane przez trzy megaroboty o skrajnie różnych temperamentach: Cybota, Kwantinę i Gwizdka.

Ocena: 7/10

Książka teoretycznie dla dzieci to dobre określenie. Pisana infantylnym językiem jako dialog trzech robotów pozwala przenieść się w świat książek, które czytaliśmy będąc w szkole podstawowej. I tak naprawdę nie wiem dlaczego traktować tę książkę jak coś więcej niż tylko “dla dzieci”. Przekazuje fajne wartości, a dzieciaki mogą zobaczyć złe strony świata, który często je fascynuje.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: