h1

Monika Szwaja – Nie dla mięczaków

November 11, 2013

mszwajaOpis (monikaszwaja.pl):

“Wiesz, co to depresja? To taka cyklofrenia, w której napady euforii już nie występują. Jest ci wyłącznie smutno. Zrób coś zanim cię to złapie i zeżre”.

Zrób coś! Gdybym miała szukać motta wspólnego dla wszystkich moich powieści – mogłoby ono brzmieć właśnie tak. Bohater minipowieści “Nie dla mięczaków” – tym razem mężczyzna! – znalazł się  w pewnym zawieszeniu, zakończywszy ważny etap w swoim życiu. Rozwiódł się i praktycznie zerwał ze swą dawną rodziną (swoją drogą – trochę trudno mu się dziwić). W momencie kiedy wychodzi z sądu i cieszy się świeżo odzyskaną wolnością, przypadek, potężne bóstwo, stawia na jego drodze kobietę. Niby wiadomo, jak sprawy się potoczą – ale oto wkraczają na scenę tak zwane cienie przeszłości. Bohater sam czuje, że musi coś zrobić, podjąć jakąś decyzję. Happy end? A to już zależy, co kto uważa za szczęście…

Ocena: 9/10

Lubię książki zachęcające do działania, pozytywnie nastawiające, motywujące. Tutaj wszystko wydawało się przewidywalne, a jednak czytało się dobrze. Szkoda, że w prawdziwym życiu wszystko nie jest takie proste do rozwiązania. Pewnie dlatego tak fajnie czyta się takie pozycje – żeby na chwilę oderwać się od naszych spraw.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: