h1

Nitkiewicz Magdalena, Opaska Paweł “Przez Świat na Rowerach w Dwa Lata – rok I”

November 22, 2011

Opis:

Książka dowodząca, że można wybrać się w podróż rowerową dookoła świata, nie mając pojęcia o wymianie dętki. O tym, jak można przejechać Chiny, nie potrafiąc posługiwać się pałeczkami. O tym, jak przeżyć mrozy Altiplano z jedną parą skarpetek i zepsutym namiotem.
Książka podróżnicza, w której nie znajdziecie sformułowań „sens życia” czy „poszukiwanie siebie”, za to na pewno wiele razy zaśmiejecie się podczas lektury. Wesołej podróży!

Niezachwiany optymizm i dziecięca ciekawość wiodą Magdę i Pawła od przygody do przygody. Z każdym pokonanym kilometrem odkrywają bogactwo kultur, piękno świata i… samych siebie. To podróż, z której nie będziecie chcieli wracać!
Jakub Postrzygacz

Ocena: 10/10

Pierwsze odczucie – irytacja. Jak to możliwe, że ja taki rozważny, odważny, zaradny, nigdy nie wybrałem się na rowerową wycieczkę dłuższą niż 120 km, a ta para roztrzepanych narwańców wybrała się w taką trasę? Ten fajtłapa koła nie umie zmienić! Nie potrafił nawet zabrać pasującej do dętki odpowiedniej pompki. Itd., itp. A potem już tylko rosnąca zazdrość… I podziw… Opisy drogi, miejsc, niepowtarzalne zdjęcia. Czytając prawie czułem się zmęczony drogą. Tym większy mój szacunek dla samozaparcia. Pierwszy tom to ponad 10000 km pedałowania. Ja chcę do Tybetu i na Karakorum Highway!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: