h1

Frederick Forsyth “Afgańczyk”

December 20, 2010

Opis:

Zagrożenie ze strony wschodnich organizacji terrorystycznych narasta, szykuje się akt niewyobrażalnego terroru. Kiedy nastąpi atak? Kto lub, co będzie celem? Jedynie wtyczka w szeregach Al-Kaidy mogłaby udzielić takiej odpowiedzi… Plan jest z pozoru szalony. Czy można podmienić osławionego przywódcę talibów, od pięciu lat więzionego w bazie Guantanamo na Kubie, na urodzonego w Iraku pułkownika Mike`a Martina, wojennego weterana, agenta zachodnich służb wywiadowczych? Operacja wymaga nie tylko perfekcyjnego przygotowania, ale też nieprawdopodobnego szczęścia. Szansa powodzenia jest jak jeden do miliona…

Ocena: 8/10

Pierwsza próba słuchania książek. Nowy sposób na spokojne przetrwanie korków w drodze z pracy okazał się trafiony. Jeśli chodzi o samą książkę to jest to godny polecenia thriller. Myślę, że ja dopiero przyzwyczajam się do słuchania audiobooków, dlatego momentami gubiłem wątek. Sądzę jednak, że przyczyną nie był sam Forsyth, lecz potrzeba skupienia na drodze ;). Książka dla mnie miała przebieg sinusoidalny: najpierw zainteresowanie rosło, potem spadało, a na koniec znów wzrosło do tego stopnia, że ostatnie 40 minut przesłuchałem w domu, a nie w samochodzie. Wypada też nawiązać do lektora, ale tutaj wystarczy krótko: głos Zapasiewicza pasuje idealnie do książek Fredericka Forsytha. I już.

Advertisements

2 comments

 1. Witam!
  Raz na jakiś czas rozglądam się w Sieci za blogami traktującymi o audiobookach. Przyznam, że albo kiepski ze mnie poszukiwacz albo rzeczonych miejsc jest jak na lekarstwo. Twój blog znalazłem dopiero dzisiaj, mimo Twojego, imponującego stażu na platformie. Ale cóż “Latibulum” zobowiązuje.
  Podpinam się pod najstarszy post traktujący o książce mówionej, raz że nie mam śmiałości komentować pozycji z Twojej listy (większości nie słyszałem). Dwa, Zbigniew Zapasiewicz był również jednym z moich, pierwszych lektorów. Z tym, że u mnie była to “Komórka” Stephena Kinga.
  Pozdrawiam.
  Głos Papierofonu


  • Witam,
   widzę, że trafiło mi się nowe źródło inspiracji, w poszukiwaniu kolejnych audiobooków do słuchania, w postaci Twojego bloga.
   Lubię znajdować, nie szukając :).
   Nie rozumiem Twojego braku śmiałości do komentowania pozycji (z których, jak rozumiem część miałeś okazję słuchać/czytać). Jeśli masz ochotę podzielić się swoją opinią, to rób to – dlatego właśnie włączona jest opcja komentowania postów.

   Pozdrawiam
   Blog LatibulumLeave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: